V nabídce našich služeb jsou také KURZY PLAVÁNÍ PRO ŠKOLKY Výuka probíhá na bazénu HolmesPlace Energy klub Smíchov (Smíchovské nádraží) nebo v aquacentru Šutka. Pro malé školky je možná výuka i v bazénu ve Vysočanech.

Náplň lekcí - vycházíme z přesvědčení, že pohyb ve vodě má  děti především bavit. Děti jsou podle podmínek rozděleny do skupin dle počtu a pokročilosti. Každá lekce aktivního plavání je pokud možno doplněna o relaxaci - děti si užijí i vířivou koupel, zahřejí se v páře nebo se učí saunování a díky tomu se jejich organismus otužuje a posiluje se imunitní systém dětí. Během každé lekce děti věnují pozornost aktivnímu pohybu - zvyšují svou pohybovou koordinaci, posilují potřebné svalové partie, získávají plavecké dovednosti. Učí se však také uvolnění a  správnému dýchání. Užijí si zábavu i legraci, každou lekcí zvyšují své dovednosti i sebevědomí. Lektrorky jsou s dětmi vždy ve vodě, pomáhají, radí, ukazují a povzbuzují tam, kde je to potřeba. Osobní kontakt a vzájemná důvěra je předpokladem dalších dětských úspěchů. 

Metodika - podle pokročilosti dětí ve skupině je v lekcích pozornost věnována seznámení se s vodou, s plaveckými pomůckami, samostatnému pohybu ve vodě s použitím odpovídajících plaveckých pomůcek, nácvik koordinovaného pohybu dolních a horních končetin, postupné spojování získaných dovedností a směrování výuky k nácvikům jednotlivých prvků plaveckých stylů, nácvik prvních skoků do vody, nácvik správného dýchání. Obratnost si děti trénují v odpočinkově-zábavné části - hrají vodní hry, zdolávají vodní překážky a prolézačky, loví hračky pod vodou, překonávají různé vzdálenosti různými technikami s dopomocí různých pomůcek. Baví se i při společných motivačních soutěžích.

Smyslem kurzů určených pro školky, je nejenom umožnit dětem pobyt ve vodě, ale proměnit investované peníze, čas i energii v nové zážitky a dovednosti, které si děti odnesou do příštích let. Naše pozornost je věnována skutečnému získání plaveckých dovedností a samostatnosti ve vodě - děti proto nepoužívají nafukovací pomůcky a výuka neprobíhá v mělké vodě, kde děti dosáhnou na dno a ztrácí motivaci ke skutečnému "tréninku".

V případě zájmu o spolupráci pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

REFERENCE:

MŠ Sluníčko, Milovice - kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Montessori pohybová školička, Praha - kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

RC Andílek, Praha - kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ČLÁNKY, REPORTÁŽE TPL_ALTCOLLAPSE

  • Family Star
  • Mladá fronta, magazín
  • Ona.. jak se u nás plave

DÁRKOVÝ POUKAZ TPL_ALTCOLLAPSE