Aquacentrum ŠUTKA – Čimická ulice, Praha 8…metro „C “ Kobylisy + 3 zastávky autobusem
http://www.sutka.eu

FOTOGALERIE

KDE?

Jedná se o krásný,  moderní a zcela nový plavecký areál ŠUTKA v Praze 8. Je to 3 stanice autobusem od metra "C" Kobylisy. Velké parkoviště k dispozici zdarma, dobrá dopravní dostupnost.

CENA?

Kurzy jsou čtvrtletní:
ZIMNÍ pro období LEDEN-BŘEZEN
JARNÍ pro období DUBEN –ČERVEN
PODZIMNÍ, pro období ZÁŘÍ-PROSINEC

Cena každého kurzu záleží na počtu lekcí. 

Kurz se platí celý najednou, není však důvod o předplacené lekce přicházet – využíváme on-line náhradový systém. Ceny najdete v rozpisu pro aktuální období. 

 

POČET DĚTÍ VE SKUPINCE?

lekce v relaxačním bazénu: max. 7 dětí + rodiče (event. jiný doprovod dítěte) 

lekce ve výukovém bazénu: max. 7 dětí + rodiče (nebo bez rodičů - dle věkové kategorie)

lekce v plavecké dráze: 5 (mladší) - 8 (starší) dětí bez rodičů 

VODA?

 Kurzy probíhají ve 3 bazénech.

Relaxační bazén - bazén najdete v  zábavné části aquacentra. K výuce je přístupný pouze v dopoledním čase, jinak je určen pro relaxaci klientů.  Teplota vody 29°C, hloubka 120cm, standardní úprava vody.

Výukový bazén - bazén je sklem oddělený od plaveckého provozu. Teplota vody 29-30°C, hloubka vody 40-90cm, standardní úprava vody. Hloubka bazénu limituje některé aktivity, především společné potápění s dětmi. Výhodou je však pro děti bojácné, nebo děti v přechodovém období (3-4 roky), které se připravují na lekce plavání bez účasti rodičů ve vodě.

Výuková dráha - 50m bazén. Dráha je oddělena od dalšího provozu, u jednotlivých skupin dětí, dle potřeby, ještě omezujeme délku dráhy. Teplota vody 28°C, hloubka 130-250cm, standardní úprava vody. 

 

PRŮBĚH LEKCÍ? 

Na Šutce je důležitá evidence na recepci, při vstupu do areálu. Každé dítě v kurzu dostane kromě docházkové karty také kartu identifikační, se jménem. Tou se prokazuje jako kurzový návštěvník bazénu a proti ní dostává čip od skříňky v šatně. Tento čip opravňuje ke vstupu do vody. V šatnách je vymezena část určená rodičům s dětmi - zde si odložíte své oblečení a nepotřebné věci. Pro pohodlí vaše i vašich dětí jsou všude k dispozici podložky, nočníky, přebalovací pult i ohrádky pro děti. Po plavání jsou pro vás připraveny vysoušeče vlasů. Ve sprchách provedete očistu svou i dítěte (pokud dítě doprovázíte do vody).
Na bazénu na vás vždy čeká lektorka, která zapisuje docházku, pomůže vám s výběrem plaveček nebo kosmetiky pro vaše děťátko, příp. plaveckých brýlí pro vás. Ráda vám zodpoví jakékoliv dotazy, pomůže, poradí.

Vaše lekce probíhá 20, 30 nebo 45 minut – záleží na věku plaváčka. Trvání lekce je dáno motorickou vyspělostí dětí…jak rostou, přibývá aktivit ve vodě a čas plavání se prodlužuje. Složení lekce tedy odpovídá především věku dětí – jejich možnostem a schopnostem, pokročilosti. Na uvítací část lekce navazuje část rozplavávací…děti se rozkoukají, procvičí tělíčka…a plynule navazuje čas věnovaný potápění a aktivitám spojeným s ním. Průběh lekce respektuje naladění a spolupráci dětí. Někdy se toho zvládne více, jindy méně…důležitý je prožitek. Radost dětí i rodičů z času prožitého ve vodě…Lektorka nikoho k aktivitám nenutí, nejsou povinné…Ve výuce se postupuje pozvolna, plynule…podle šikovnosti dětí ve skupince. Vždy je důležité i uvolnění a hrací prvky…těmi jsou lekce pro zpestření a odpočinek prokládány. Vaše lektorka je s vámi VŽDY ve vodě. Po plavání můžete pro vaši relaxaci využít parní lázeň. V šatnách je zázemí s hračkami - pro odpočinek a klidnou adaptaci. 

PLAVECKÁ ŠKOLA je určena pro pokročilé děti od 6 let. Tyto lekce trvají 45min a vedou nejenom k nácviku jednotlivých plaveckých dovedností, ale také již přímo k výuce plaveckých stylů. Kraul, znak, postupně se přidává styl prsa a u nejpokročilejších i motýlek. Děti se učí správné dýchání, otáčky pod vodou, skoky do vody. Lekce jsou určeny pro výuku, zdokonalení jednotlivých stylů, ale také pro radost z pohybu ve vodě, bez nadměrného zatížení výkonostními limity. 

Rádi bychom zpozornili - rodiče na našich lekcích vítáme. V dopoledních lekcích, určených malým dětem, je to samozřejmé, ale domníváme se, že by měli být na bazénu i s dětmi staršími. Rodiče by měli vidět, kdo a jakým způsobem s dětmi pracuje, jak lekce probíhá a jaké děti dělají pokroky. Naše výuka probíhá v malých skupinách, ke každému dítěti tak lze přistupovat individuálně. Lektorka je ve vodě i s dětmi nejstaršími - plavcemi. Ve vodě jim opraví držení těla, předvede požadované cviky, pohyby. Tento způsob práce je náročný, ale vrací se v pozitivním přístupu dětí k vodě, plavání. Nikdo na ně nekřičí ze břehu, pokud se bojí, lektorka je přidrží a zábavu či legraci si užívá společně s nimi.  Při výuce NENÍ používáno odstrkovací/přitahovací bidlo, tyč. Rodiče, kteří lekce s dětmi navštěvují, vidí v praxi rozdíl jednotlivých škol působících na tomto bazénu. 

 

OBČERSTVENÍ, ODPOČINEK?

V šatnách je přístupná mikrovlnka pro ohřev dětské stravy, vody na mléko apod. V prostoru za východem je posezení vč. dětského stolečku a automaty s občerstvením  - nápoje studené i teplé, bagety, sladkosti. Restaurace je plánována, zatím není realizována. 

 

PLAVECKÉ KURZY TPL_ALTCOLLAPSE

ČLÁNKY, REPORTÁŽE TPL_ALTCOLLAPSE

  • Family Star
  • Mladá fronta, magazín
  • Ona.. jak se u nás plave

DÁRKOVÝ POUKAZ TPL_ALTCOLLAPSE